Išleistas meditacinės muzikos mini albumas ,,Infinity”

VDU kameriniam orkestrui bendradarbiaujant su kompozitoriumi ir atlikėju Liutauru Janušaičiu išleistas jau antrasis albumas kartu – meditacinės muzikos mini kompaktinė plokštelė ,,Intinity”.

Projektas, finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, įgyvendintas viešosios įstaigos ,,Klasikos projektai”, projekto vadovės Ritos Bieliauskaitės ir ilgamečio bendradarbiavimo su Liutauru Janušaičiu dėka.

 

Dar 2017 metais, kartu su VDU Kameriniu orkestru ir kitais atlikėjais, kompozitorius ir multiinstrumentalistas Liutauras Janušaitis išleido savo kūrybos albumą ,,Two Different Sides Of The Moon” CD ir vinilinės plokštelės formatais. Albumą iš dalies rėmė Lietuvos kultūros taryba. Pristatymo koncertai vyko Lietuvos miestuose ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, įrašai pasirodė įvairiose platformose internete.

Šiemet pasirodė antrasis bendro darbo albumas “Infinity” (liet. ,,begalybė”). Tai 30 minučių nenutrūkstamo skambėjimo muzikinė kelionė, kurioje natūralūs gamtos garsai persipina su įvairiais garsiniais sluoksniais bei pavienių elektroninių ar akustinių instrumentų ar viso styginių orkestro skambesiu. Kūrinio apibūdinimui žodis ,,meditacija” pasirinktas su tikslu perteikti relaksacinį, neretai kiek transcendentinį muzikos pobūdį. Nors ir susidedanti iš kelių trumpesnių dalių, dėl vos juntamų tarp šių dalių vystomų sujungimų visa siuita klausytoją nepastebimai perkels į vis naujus muzikinius peizažus, sukuriant vieno nepertraukiamo pasakojimo pojūtį. Meditatyvinę, svajingą ir atpalaiduojančią atmosferą kuria įvairiomis garso dizaino priemonėmis kuriami daugialypiai, tarytum tolumoje skambantys ,,erdvinio” garso sluoksniai, kuriuose paskęsta įvairių melodijų pynės, paremtos skaidria, šviesia harmonine kalba. Užburia bei, nelyginant, į tolimą negyvenamą salą klausytoją mintimis nukelia ir albume greta įvairių instrumentų naudojami natūralios gamtos garsai, per keletą metų įrašyti įvairiuose pasaulio kampeliuose (vandenyno ošimas, paukščių čiulbėjimas, vėjas, naktinės cikados, griaustinis ir pan.).

 

Kompozitorius ir atlikėjas – Liutauras Janušaitis (saksofonas, fleita, vokalas, akustinė gitara, klavišiniai, perkusija ir programavimas)

Bosinė gitara – Louan Kemlin

Vokalas – Germaine Ingram, Lina El – Mounzer, Augusto Albuquerque

VDU Kamerinis orkestras

Poemos autorė – Lina El – Mounzer

Vertimas į Portugalų galbą – Alex Esquivel

Albumo fotografai – Dalia Mikučionytė and Romy Pocztaruk

Įrašyta – Instituto Sacatar (Itaparica, Brazil)

VDU Kamerinio orkestro įrašų režisierius – Vilius Keras, įrašyta VDU Didžiojoje auloje

 

Įrašą taip pat nemokamai galima paklausyti per platformą ,,Youtube”: https://www.youtube.com/watch?v=TAFho-0x0zk&fbclid=IwAR0d51WpioGlumGnhFoPUKN7u1qpIGDMeQR5pqgmxseeuxO6yeUGpusfqIM