VDU Kamerinis orkestras

Vyr. dirigentas Jonas Janulevičius

Vadovė Rita Bieliauskaitė

2011 metais Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje įkurtas kamerinis orkestras yra vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kauno mieste. Įkurtas ne tik siekiant plėsti klasikinės muzikos bei šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą laikinojoje sostinėje, bet taip pat tarptautiniu lygiu atstovauti Lietuvai, Kauno miestui bei universitetui, reprezentuoti juos užsienyje.

Per palyginti trumpą gyvavimo laikotarpį orkestras jau surengė daugiau nei 100 koncertų Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavo Euro-Mediterranean Youth Music Expo 2012 festivalyje Kipro respublikoje, 2013 m. orkestras debiutavo prestižiniame festivalyje Schlezwig-Holstein Vokietijoje – čia jis sužavėjo daugiatūkstantinę publiką. 2017 metais kolektyvas surengė gastroles Jungtinėse Amerikos Valstijose kartu su saksofonininku Liutauru Janušaičiu. Dalyvavo žymiausiuose Lietuvos tarptautiniuose muzikos festivaliuose – Pažaislio muzikos festivalyje, šiuolaikinės muzikos festivalyje ,,Iš arti“ su solistais Jyotsna Srikanth (smuikas, Indija-Jungtinė Karalystė) ir Shadrach Solomon (fortepijonas, Indija),  festivalyje ,,Operetė Kauno pilyje“ , Vilniaus Kultūros naktyje su soliste Verena Rein (Vokietija) ir Kauno šokio teatru ,,Aura“, M.K.Čiurlionio muzikos festivalyje su pianistu D.Mažintu, kolektyvas surengė koncertus su solistu Merūnu Vitulskiu, pianistu Alexander Paley, grupe ,,Liūdni slibinai“, grojo su pripažintais ir dar kylančiais Kauno, Lietuvos ir užsienio talentais, 2013m. išleido lietuvių kompozitorių kūrybos kompaktinę plokštelę ,,Ekspresija”, 2017m. išleistas dvigubas autorinės Liutauro Janušaičio kūrybos kompaktinis diskas, įrašytas kartu su VDU kameriniu orkestru bei kitais atlikėjais „Two Different Sides“.

Kolektyvo repertuaras pasižymi muzikos stilių ir žanrų įvairove. Nenuvertindamas klasikinės muzikos reikšmės, orkestras visuomet atviras netikėtiems eksperimentams ir nesuderinamų dalykų derinimui, todėl nuolat drąsiai imasi naujų projektų, bendradarbiaudamas su visų meno sričių menininkais.

VDU kamerinis orkestras inicijuoja įvairias koncertines programas, savarankiškai organizuoja koncertus, per penkerius gyvavimo metus orkestro iniciatyva suorganizuotų koncertų skaičius jau peržengė triženklę sumą. Kauno valstybinė filharmonija kasmet į savo repertuarą įtraukia orkestro inicijuojamus koncertus, kai kurie jų jau tapo kasmetine tradicija: koncertai ,,Kauno krašto jaunieji fortepijono lyderiai“, orkestro organizuojamo tarptautinio festivalio ,,Avanti“ koncertai ir t.t.

 Jonas Janulevičius – VDU Kamerinio orkestro vyr. dirigentas nuo 2015m. pradžios.  Maestro taip pat yra vyriausiasis Kauno valstybinio muzikinio teatro dirigentas, ilgametis Šiaulių kamerinio orkestro meno vadovas, 2015 metais pelnęs „Auksinį scenos kryžių“ operetės ir miuziklo kategorijoje už operetės „Balius Savojoje“ ir miuziklo „Grafas Montekristas“ muzikinės dalies parengimą bei P. Abrahamo operetės „Balius Savojoje“ partitūros orkestruotę.

PASIEKIMAI

Festivaliai:

Tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis
Šiuolaikinės muzikos festivalis ,,Iš arti“
Kompozitorių E.Grygo ir M.K.Čiurlionio muzikos festivalis
Tarptautinis festivalis ,,Muzikos ruduo“
Tarptautinis festivalis ,,Operetė Kauno pilyje“
Kultūros naktis
M.K.Čiurlionio muzikos festivalis
Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis ,,Avanti“
IV Lietuvos kamerinės muzikos festivalis
,,Šv.Jurgio meno sezonas“ Marijampolėje
Kauno Hanza dienos
Gėlių festivalis VDU Kauno botanikos sode
Euro-Mediterranean Youth Music Expo (Kipras)
Festivalis Schlezwig-Holstein (Vokietija)

Orkestras atliko daugybę solinių koncertų, kuriuose skambėjo tiek Lietuvos, tiek viso pasaulio garsiausių kompozitorių muzika. Atliko premjerinių kūrinių, parašytų specialiai VDU Kameriniam orkestrui.

Orkestras koncertavo su įvairiausiais solistais ir kolektyvais:

Alexander Paley (fortepijonas, JAV)
Shadrach Solomon (fortepijonas, Indija)
Alexandra Vaduva (fortepijonas, Rumunija)
Pei-Wen Chen (fortepijonas, JAV)
Rokas Zubovas (fortepijonas)
Aleksandras Puliajevas (fortepijonas, hamerklavyras, klavesinas)

Verena Rein (sopranas, Vokietija)
Merūnas Vitulskis (tenoras)
Liudas Mikalauskas (bosas)
Edmundas Seilius (tenoras)
Kristina Zmailaitė (sopranas)
Evelina Sašenko (vokalas)
Rita Novikaitė (mecosopranas)
Asta Kriščiūnaitė (sopranas)
San – Ky Kim (tenoras, JAV)
Min Joung Sim (sopranas, Pietų Korėja)
Stein Skjervold (baritonas, Norvegija)

Jyotsna Srikanth (smuikas, Indija-Jungtinė Karalystė)
Kyeong-jin Lee (violončelė, Pietų Korėja)
Ugnė Tiškutė (altas)
Konstantin Manaev (violončelė, Vokietija)
Raimondas Butvila (smuikas)
Rūta Lipinaitytė (smuikas)
Dalia Kuznecovaitė (smuikas)
Ingrida Armonaitė (smuikas)

Liudas Mockūnas (saksofonas)
Andrius Radžiukynas (fleita)
Liutauras Janušaitis (saksofonas)

Romas Morkūnas (akordeonas)
Laimonas Salijus (akordeonas)
Kazys Stonkus (akordeonas)

Saulius Astrauskas (perkusija)

grupė ,,Liūdni slibinai“
Kauno šokio teatras ,,Aura“
Kauno valstybinis choras  (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis)
vokalinis ansamblis ,,Acusto“ (vadovas Kęstutis Jakeliūnas)
dirigentai – Vladimir Ponkin (Rusija), Ričardas Šumila, Martynas Stakionis,  Giedrius Vaznys,

daugybe talentingų jaunųjų solistų, gabiausiais VDU Muzikos akademijos studentais,  M.K.Čiurlionio menų mokyklos moksleiviais, Kauno krašto jaunaisiais fortepijono lyderiais ir daugeliu kitų.