Mediateka

2021 metais, dešimtmečio proga VDU kamerinis orkestras pristatė naują kompaktinę plokštelę, kurioje klausytojai ras pirmą kartą profesionaliai įrašytus naujausius ir rinktinius kūrinius, užrašytus Lietuvos kompozitorių žiedo – Algirdo Martinaičio, Zitos Bružaitės, Arvydo Malcio, Jievaro Jasinskio ir a. a. Vidmanto Bartulio. Dalis kūrinių gimė orkestro iniciatyva ir užsakymu, kiti – savarankiškos kompozitorių veiklos rezultatas.
Autorių, stilių, ištakų įvairovė darkart įrodo VDU kamerinio orkestro gebėjimą ir ryžtą burti komandas bei skleisti pačių įvairiausių, tačiau tik aukščiausio lygio profesionalų kūrybą. Džiaugiamės, kad šį siekį įvertino ir Kauno valstybinė filharmonija, kuriai dėkojame už įrašams suteiktą sale.
Tikimės, kad kompaktinė plokštelė „ Fractal “ nuolatiniams klausytojams padės atrasti šiuolaikinę
lietuvių kompozitorių muziką, o ją pažįstantiems leis patirti ypatingo skambesio atlikimą.

Kompaktinė plokštelė išleista CD formatu.

 

Saksofonininkas Liutauras Janušaitis, muzikavęs su daugybe Lietuvos ir užsienio džiazo vilkų 2017 metais išleido ilgai brandintą albumą „Two Different Sides“ (,,Dvi skirtingos pusės”). 

Pirmojoje jo dalyje skamba su džiazo muzikantais įrašyti kūriniai, kurių šiurkštesnis skambesys kartais net artimas rokui. Antrojoje – su Vytauto Didžiojo universiteto kameriniu orkestru įrašyta šviesesnė ir švelnesnė muzika, artimesnė klasikai. „Žaviuosi idėja per muziką perteikti mūsų pasaulio dvilypumą. Šviesos ir tamsos, gėrio ir blogio kova yra amžina, ji yra kiekvieno iš mūsų gyvenime. Ne vienus metus kaupiau kūrinius. Tiesą sakant, klausausi daug muzikos, bet retai matau, kad viename albume būtų sudėta tokia iš esmės skirtinga muzika. Abi pusės – tamsioji ir šviesioji – man vienodai artimos. Surasti pusiausvyrą – vienas gero gyvenimo receptų“, – svarstė muzikantas.

Albumas išleistas CD ir LP formatais.

 

Albumas „Infinity“ – tai 30 minučių nenutrūkstamo skambėjimo muzikinė kelionė, kurioje natūralūs gamtos garsai persipina su įvairiais garsiniais sluoksniais bei pavieniais elektroniniais, akustiniais instrumentiniais ar viso styginio orkestro skambesiais. Kūrinio apibūdinimui žodis meditacija pasirinktas su tikslu perteikti relaksacinį, neretai kiek transcendentinį, muzikos pobūdį. Nors ir susidedanti iš kelių trumpesnių dalių, dėl vos juntamų tarp šių dalių vystomų sujungimų visa siuita klausytoją nepastebimai perkels į vis naujus muzikinius peizažus, sukuriant vieno nepertraukiamo pasakojimo pojūtį. Meditatyvinę, svajingą ir atpalaiduojančią atmosferą kuria įvairiomis garso dizaino priemonėmis kuriami daugialypiai, tarytum tolumoje skambantys ,,erdvinio” garso sluoksniai, kuriuose paskęsta įvairių melodijų pynės, paremtos skaidria, šviesia harmonine kalba. Užburia bei nelyginant į tolimą negyvenamą salą klausytoją mintimis nukelia ir albume greta įvairių instrumentų naudojami natūralios gamtos garsai, per keletą metų įrašyti įvairiuose pasaulio kampeliuose (vandenyno ošimas, paukščių čiulbėjimas, vėjas, naktinės cikados, griaustinis ir pan.).

Kompozitorius ir atlikėjas: Liutauras Janušaitis (saksofonas, fleita, vokalas, akustinė gitara, klavišiniai, perkusija ir programavimas)

Bosinė gitara: Louan Kemlin

Vokalas: Germaine Ingram, Lina El-Mounzer, Augusto Albuquerque

VDU Kamerinis orkestras

Poemos autorė:  Lina El-Mounzer

Albumas išleistas CD formatu.

 

 

 

Pirmasis VDU kamerinio orkestro albumas EKSPRESIJA, išleistas 2013 metais.
Albumo pristatymo koncerte dalyvavusi vieno iš albumo kūrinių autorė, kompozitorė Zita Bružaitė sakė – „Kartais kompozitorius rašo kūrinį abstrakčiam kameriniam orkestrui. O aš žinojau, kam aš rašau, įsivaizdavau ir patį orkestrą, ir netgi atskirus jo žmones“, – kompozitorė prisiminė „Noktiurno“, kurio visos natos parašytos naktį, kūrimo procesą ir pasidžiaugė, kad jis nuo šiol ne tik bus įprasminamas koncertuose, bet ir skambės kompaktiniame diske.

Albumas išleistas CD formatu.

 

2020 metais išleistas Kosto Smorigino albumas kartu su Vilniaus Sinfonietta ir VDU kameriniu orkestru.

Tokios dainos, kaip „Paukščiai“, „Pažadėtam kvartale“, „Užtrauktukas“, „Per tą lietų…“ ir daugybė kitų jau tapusių Lietuvos muzikinės kultūros dalimi, šias dainas dainuoja kelios kartos, nugulė šio scenos žmogaus albume.

Albumas išleistas CD ir LP formatais.