1-asis orkestro gimtadienis

Antrus metus skaičiuojantis VDU Kamerinis orkestras savo gerbėjams parengė ypatingą staigmeną: ką tik išleistą kompaktinį diską „Ekspresija“. Disko pristatymas vyks lapkričio 13 d., trečiadienį, 18 val., K.Donelaičio g. 60 – pirmą kartą plačiajai publikai duris atveriančioje koncertų erdvėje pačioje Kauno širdyje, buvusio „Pramprojekto“ salėje, įėjimas – iš Vienybės aikštės.

 

Jaunas, veržlus, vos dvejus metus gyvuojantis kolektyvas jau gali pasigirti ne tik gausiu gerbėjų būriu, bet ir pasiekimais muzikos pasaulyje. Vos susikūręs orkestras tapo tikra muzikinio gyvenimo intriga: noriai imasi drąsių projektų, nebijo eksperimentuoti, o profesionalų muzikos atlikimą puikiai derina su šou elementais.

 

Įdomūs faktai apie VDU Kamerinį orkestrą

 

  • VDU Kamerinis orkestras – kol kas vienintelis kamerinis orkestras Kauno mieste. Jis įkurtas siekiant išsaugoti Kauno miestui labai talentingų ir perspektyvių muzikantų kartą, kuri galėtų laisvai kurti ir aktyviai įsilietų į Kauno miesto ir visos Lietuvos kultūrinį gyvenimą bei sėkmingai reprezentuotų savo miestą ir šalį tarptautinėje erdvėje.

 

  • Prieš dvejus metus, vos susikūręs, šis orkestras vadinosi „Avanti“. Išvertus iš italų kalbos tai reiškia „Pirmyn“. Įkvėptas jaunųjų muzikantų entuziazmo, kompozitorius Vytautas Barkauskas specialiai jiems parašė kūrinį „Avanti“ ir pats asmeniškai dalyvavo orkestro debiutiniame koncerte. Specialiai VDU kameriniam orkestrui savo kūrinį „Noktiurnas“ dedikavo ir kompozitorė, Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkė Zita Bružaitė.

 

  • VDU Kamerinis orkestras – jauniausias profesionalus orkestras Lietuvoje. Atlikėjų amžius svyruoja nuo 25 iki 35. Orkestrantai džiaugiasi, kad jie visi sudaro vieną atlikėjų kartą, taigi juos jungia bendros idėjos, panašus požiūris į muziką, bendra vizija, skatinanti tobulėti ir siekti aukštumų. Renginių užkulisiuose kolektyvas vadinamas ir žaviausiu orkestru – jauni, gražūs ir perspektyvūs žmonės, atliekantys scenoje įvairaus žanro muzikinius kūrinius, džiugina publiką scenine charizma ir nuoširdumu.

 

  • Orkestro meno vadovas Robertas Bliškevičius su šiuo orkestru debiutavo kaip dirigentas. R.Bliškevičius yra žinomas atlikėjas, styginių kvarteto „Chordos“ vadovas, tarptautinio Baltijos šalių baroko orkestro bei tarptautinio senosios muzikos ansamblio „Brevis consort“ narys.

 

  • Šiemet pirmą kartą pasirodęs tiesiogiai per LRT transliuotame festivalyje „Muzikų paradas“, VDU kamerinis orkestras pelnė publikos simpatijų prizą.

 

  • VDU kamerinis orkestras jau pirmaisiais savo veiklos metais buvo pakviestas atstovauti Lietuvą prestižiniame Schleswig-Holstein festivalyje Vokietijoje. Patekti į šį festivalį net ir daug metų egzistuojantiems kolektyvams – didelė garbė, o debiutuojančiam orkestrui tai tapo tikrų tikriausiu Fortūnos šypsniu.

 

  • Orkestro muzikinių eksperimentų spektras – itin platus: nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos, nuo klasikinio koncerto iki projektų su multimedijos instaliacijomis, šiuolaikinio šokio kolektyvais, garsiausiais džiazo, operos, kamerinės muzikos atlikėjais.