Dovana kiekvienam kauniečiui – nemokamas paramos koncertas

 

Vytauto Didžiojo universiteto kamerinis orkestras vasario 28dieną dovanoja Kauno publikai nemokamą koncertą, kuriame kvies klausyti išskirtinės klasikinės muzikos programos ir drauge paremti Kauno hospiso namus.

 

Nepaprastai šiltai priimtas ir didelio susidomėjimo sulaukęs lapkričio 15-ąją miestui dovanotas VDU Kamerinio orkestro koncertas paskatino organizatorius kviesti Kauno gyventojus ir svečius į dar vieną tiek puikiai žinomos, tiek rečiau girdimos klasikinės muzikos renginį bei paskirti vakarą paramos tikslams. „Praėjusį kartą supratome, kaip svarbu ir džiugu dovanoti koncertą savo miestui.Šįkart einame dar toliau – patys duodami, ką turime geriausio, kviečiame duoti ir kitus, todėl rengiame paramos koncertą“, apie koncerto idėją pasakojo orkestro vadovė ir renginio vedėja Rita Bieliauskaitė.

 

Paskutinę žiemos dieną VDU Didžiojoje auloje skambės J. Strausso, G. Bizet, G. F. Handelio, W. A. Mozarto,taip pat italų bei lietuvių kompozitorių kūriniai. Akompanuojant VDU Kameriniam orkestrui ir pianistei Živilei Kudirkaitei dainas ir arijas atliks VDU Muzikos akademijos operos solistai Karolina Mockė, Evelina Sakalauskaitė, Julija Stankevičiūtė, Nerijus Noreika, Paulius Kaminskas ir džiazo atlikėja Rugilė Padvilikytė.

Klausytojų laukia ne tik vokalinė muzika. Dirigento Jono Janulevičiaus vedamas VDU kamerinis orkestras atliks ir retai Lietuvoje girdimas britų kompozitoriaus Benjamino Britteno variacijas kameriniam orkestrui bei R. Schuberto uvertiūrą c-minor styginių kvintetui. R. Bieliauskaitė tikina, kad tokie koncertai, kuriuose žymiausių klasikų kūrinius atlieka eksperimentais ir staigmenomis garsėjantis orkestras bei būrys jaunų, šiuolaikiškai mąstančių dainininkų, yra geriausia proga susitikti ir kartu praleisti vakarą visų kartų šeimos nariams, kurių kiekvienas atras sau artimus klasikos skambesius.

 

Koncertas taps ir įžanga VDU kamerinio orkestro organizuojamam kasmetiniam festivaliui „Avanti“, vyksiančiam balandžio mėnesį ir laukiamam tiek ilgamečių jo gerbėjų, tiek naujų potyrių pasiilgusių skeptikų.

 

Koncertas vyks VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas) vasario 28 dieną (ketvirtadienį) 19 valandą.