Dovanos ateina anksčiau nei šventės: kauniečiai kviečiami į nemokamą koncertą

 

Lapkričio 15dieną Vytauto Didžiojo Universiteto kamerinis orkestras dovanoja Kauno gyventojams ir svečiams nemokamą koncertą. Geros muzikos mėgėjai kviečiami klausytis puikiai žinomų kūrinių, ypatingo grožio lietuvių kompozitorių kūrybos ir džiaugtis reta proga patirti techniškai itin sudėtingas, tačiau ausiai nepaprastai malonias melodijas.

 

Tai – neeilinis koncertas, kuriame solo partijas atliks puikūs Kauno muzikantai. Atvykstantys klausytojai raginami pasiruošti viskam, nes tokia muzikantų sudėčių ir solo partijas atliekančių intrumentų įvairovė – nedažnas reiškinys. Viena didžiausių staigmenų – Kauno fortepioninio trio (fortepijonas, smuikas, violončelė) prisijungimas atlikti Jon Appleton „Concerto Grosso“. Trio smuikininkė Indrė Andriuškevičiūtė teigia nekantraujanti atlikti solo partiją akompanuojant orkestrui, kuriame pati dirba koncertmeistere.

 

Ypatingas dėmesys koncerte skiriamas lietuvių kompozitoriaus Arvydo Malcio kūrybai ir styginiams instrumentams. Indrės Andrikonytės ir Ugnės Gaučaitės duetas atliks A. Malcio koncerto smuikui, altui ir kameriniam orkestrui antrąją ir trečiąją dalis, o naują nepaprasto grožio kūrinį „Izabelės sapnas“ violončele grieš orkestro koncertmeisteris Vytenis Pocius. Violončelės koncerte atskleis visą savo skambesio grožį, kai prie Vytenio Pociaus prisijungs Gintarė Kaminskaitė ir akompanuojant orkestrui drauge atliks Georgo Friedricho Händelio sonatą dviems violončelėms. Galiausiai scenoje soluoti likusi G. Kaminsakitė akompanuojant kameriniam orkestrui atliks vieną laukiamiausių koncertų kūrinių – Astoro Piazzollos „Grand Tango“.

 

Renginį ves VDU kamerinio orkestro vadovė ir muzikantė Rita Bieliauskaitė, kuri tikina, jog šis koncertas labiausiai patiks klasikinės muzikos gurmanams. „Tačiau Žemėje dar negimė muzikos menui abejingas žmogus, todėl malonios patirtys koncerte neišvengiamos visų pomėgių asmenybėms“, tikina R. Bieliauskaitė.

 

Pirmą kartą VDU kameriniam orkestrui diriguos Karolis Variakojis – vienas įdomiausių jaunų savo kartos profesionalų Lietuvoje. K. Variakojis pažįstamas ne tik klasikinės, bet ir šiuolaikinės muzikos mėgėjams – būtent pastarajai atstovauja jo drauge su kolegomis įkurtas ansamblis „Synaesthesis“. „VDU kamerinis orkestras visuomet siekė jungti įvairius muzikos stilius, skirtingas muzikines patirtis ir stebėti, kaip tai veikia“, priminė R. Bieliauskaitė, „Todėl džiaugiamės galimybe dirbti su Karoliu – jo patirtis daugybėje žanrų suteiks naujų spalvų ir orkestro skambesiui“.

 

Nemokamas koncertas vyks lapkričio 15 dieną 19valandą VDU Didžiojoje Auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas).