Orkestrinio meistriškumo kursai

 

Sausio 26 d., šeštadienį, 9-12 val., VDU Muzikos akademijoje (V. Čepinskio g. 5) vyks pirmieji Kaune orkestrinio grojimo meistriškumo kursai, kuriuos ves virtuozas smuikininkas Pavelas Bermanas iš Italijos, buvęs ilgametis Kauno kamerinio orkestro meno vadovas. Renginyje dalyvaus ir VDU Kamerinis orkestras (vyr. dirigentas J. Janulevičius).

Pavelas Bermanas daug metų buvo Kauno kamerinio orkestro (1998 m.) meno vadovas. Jis yra surengęs solinius pasirodymus ir/arba dirigavęs su Veronos, Prahos, Berlyno, Atlantos, Dalaso, Liverpulio, Maskvos, Lisabonos ir daugybe kitų orkestrų. Šiuo metu jis dėsto Lugane, Šveicarijoje ir rengia pasirodymus su A. Stradivarijaus 1702 m. sukurtu smuiku.

Pasak VDU Kamerinio orkestro direktorės, smuikininkės Ritos Bieliauskaitės, kursai bus itin naudingi visiems, norintiems prisijungti prie orkestrų – ne paslaptis, kad didžioji dalis profesionalių instrumentalistų dirba orkestrų sudėtyje. Tokiame darbe susiduriama su įvairiais iššūkiais, kadangi solinio atlikimo ir grojimo orkestre specifika skiriasi.

„Turi ne tik atlikti savo partiją, tačiau ir galybę kitų veiksmų – derintis prie koncertmeisterio, kolegų šalia ir viso kolektyvo tiek ritmo, tiek intonacijos ir kitais niuansais. Matyti ir suprasti dirigentą, žinoti kūrinio stilių, suprasti ir išpildyti savo partiją kartu atsižvelgiant į daugybę veiksnių vienu metu vykstančių aplinkui – tai jau reikalauja ne tik puikaus muzikinio išsilavinimo, klausos, ritmo pojūčio, bet ir nuolatinio tobulėjimo“, – paaiškina R. Bieliauskaitė.

Siekiant padėti muzikantams įveikti šiuos iššūkius, Kaune ir rengiami pirmieji orkestrinio grojimo meistriškumo kursai su virtuozu Pavelu Bermanu.

Kursai atviri visiems, norintiems išgirsti meistro pastabas ir pamokymus atlikėjams. Kursams pasirinkti kūriniai – F. Šuberto uvertiūra c-moll ir V. A. Mocarto divertismentas nr. 1.