Orkestro gimtadienis – su muzikinio šampano taure

10846464_644334919028251_4151935989004021966_n

Kultūros mylėtojus Kaune pradžiugino valsų karaliaus Johano Štrauso muzikos perlų vakaras. Ištaigingais kostiumais pasipuošę muzikantai ir solistai koncertu praėjusį ketvirtadienį paminėjo Vytauto Didžiojo universiteto kamerinio orkestro trejų metų sukaktį.

Vakarą vedusi orkestro atstovė Rita Bieliauskaitė prisipažino nesitikėjusi, kad salė bus sausakimša. „Esame koncertavę gausiai publikai, bet tokios pilnos salės dar niekada nematėme. Esame laimingi, kad per trejus gyvavimo metus spėjome įgyti gausų nuolatinių gerbėjų būrį. Tai reiškia, kad dirbame teisinga linkme. Į mūsų ir grupės „Liūdni slibinai“ naujametį koncertą jau išpirkti beveik visi bilietai. Argi tai – ne pati geriausia gimtadienio dovana?“ – retoriškai klausė R. Bieliauskaitė.

Koncerto programoje skambėjo J. Štrauso valsai, polkos, maršai, o muzikos specialistų ir publikos simpatijas pelnę jaunosios kartos dainininkai Ieva Goleckytė, Ingrida Kažemėkaitė, Andrius Apšega ir Aurimas Raulinavičius atliko arijas ir duetus iš operečių ,,Vienos kraujas”, „Čigonų baronas”, ,,Linksmasis karas“, ,,Naktis Venecijoje”. Vakarą baigė operetės „Šikšnosparnis“ finalinė dalis. Orkestrui dirigavo jaunas dirigentas, maestro Gintaro Rinkevičiaus auklėtinis Ričardas Šumila.

Sveikindamas orkestrą gimtadienio proga, VDU rektorius Zigmas Lydeka neslėpė džiaugsmo, kad kolektyvo nariai su kiekvienais metais tobulėja ir auga kaip profesionalai, o svarbiausia – nepaliauja džiuginti publikos, suteikdami jai neįkainojamą galimybę bent valandai kitai pamiršti rūpesčius ir tiesiog mėgautis nuostabiai atliekama muzika.

VDU kamerinis orkestras iki šiol yra vienintelis tokio pobūdžio orkestras Kauno mieste. Kolektyvas įkurtas ne tik siekiant plėsti klasikinės muzikos bei šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą laikinojoje sostinėje, bet ir tarptautiniu lygiu atstovauti Lietuvai, Kaunui bei universitetui, reprezentuoti juos užsienyje.