Festivalio AVANTI uždarymo koncertas

 

VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas)
Spalio 27, ketvirtadienį, 18 val.
Festivalio uždarymo koncertas
VDU KAMERINIS ORKESTRAS
Solistas
DŽERALDAS BIDVA (smuikas)
Dirigentas Vytautas Lukočius
Programa:
Felix Mendelssohn – Koncertas smuikui solo ir orkestrui e–moll, Op. 64 (aranžuotė styginiams)
Wolfgang Amadeus Mozart – Divertismentas F–dur, K. 138
Įėjimas nemokamas
DŽERALDAS BIDVA
Daugiafunkcionalus, virtuoziškas, turintis subtilų koloritą, gebantis tuo pat metu ne tik soluoti, bet ir vesti orkestrą bei girdėti ansamblį, puikus koncertmeisteris, su kuriuo orkestras jaučia vienas kito petį ir alsavimą – tokiais žodžiais apibūdinamas Džeraldas Bidva, jau ne vieną dešimtmetį lyderiaujantis orkestrui Kremerata Baltica bei Lietuvos Kamerinio orkestrui.
“Orkestro koncertmeisteris – tai solistas ir dirigentas tuo pat metu. Grodamas solo, stengiuosi sekti visumą, būti partitūros dalis, bet ir kartu pasakoti savo istoriją, plėtoti muzikinę mintį aiškiai, logiškai, įtikinamai. Grojimas turi būti įprasmintas, be tuščių vietų. Taigi, vyksta nuolatinė kaita tarp “groju ir klausausi” – sako Dž. Bidva.
Šalia orkestrinės veiklos, kur su orkestru Kremerata Baltica bei Lietuvos kameriniu orkestru sugrota gausybė pasirodymų garsiausiose pasaulio salėse bei festivaliuose, Nacionalines M.K. Čiurlionio menų mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Paryžiaus konservatorijos absolventas Džeraldas Bidva yra kviečiamas kaip solistas ir lyderis pasirodyti įvairiuose kameriniuose ansambliuose į prestižinius
festivalius Zalcburge, Lokenhauze (Austrija), Gštade ir „Les muséiques“ Bazelyje (Šveicarija), Risoro kamerinės muzikos festivalyje (Norvegija), Kronberge (Vokietija) bei daugelyje kitų. Daug programų bei įspūdingų projektų parengta su Gidonu Kremeriu, dažnai koncertuota su įvairiais kameriniais ansambliais, iškiliais atlikėjais ir dirigentais, tarp kurių – Gustavo Dudamelis, Christophas Eschenbachas, Simonas Rattle, Martha Argerich, Daniil Trifonov, Mario Brunello, Oleg Maisenberg, Sergejus Krylovas ir kiti. Būsimi jaunieji smuikininkai iš įvairių pasaulio šalių jau nebe pirmus metus atvyksta į Džeraldo vedamus meistriškumo kursus Ars
SummerFest (Lietuva), o jo vadovaujamas tarptautinio Mažeikių meno festivalis kasmet stebina aukštu meniniu lygiu bei įvairiapuse profesionalių, pasaulinio pripažinimo pelniusių menininkų gausa.
Kaip orkestro lyderis (be dirigento) su orkestrais įrašęs daugiau nei 20 kompaktinių plokštelių, sulaukusių puikių įvertinimų visame pasaulyje, kurių ne viena yra pelniusi prestižinius apdovanojimus ICMA, GRAMMY, ECHO KLASSIK, Džeraldas Bidva išskiria vieną pastarųjų – Odradek įrašų kompanijos 2018 m. leidžiamą smuikininko solinę plokštelę, kurią kartu su Lietuvos kameriniu orkestru įamžino P. Vaskso, A. Šenderovo bei J. Juzeliūno koncertus smuikui su orkestru – kaip reikšmingą bei prasmingą dovaną Lietuvai valstybės atkūrimo 100-ečio proga. 2021 metais muzikos įrašų kompanijos Ondine išleista E.Balsio muzikos plokštelė, kur D.Bidva kaip solistas su LNSO įgrojo koncertą nr.1 smuikui su orkestru, bei „dramatines freskas“.
Džeraldas Bidva šiuo metu groja Antonio Stradivari, Cremona 1734 (Baron Feilitzsch, Heermann) smuiku.

Vytauto Didžiojo universitetas, minėdamas prieš šimtmetį įkurto Lietuvos universiteto sukaktį, kviečia pasinerti į kamerinės muzikos festivalio ,,Avanti” koncertus

Festivalis AVANTI | Jaunieji atlikėjai ir koncertinė programa „Šalom muzika“

 

VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas)
Spalio 25 d., antradienį, 18 val.
Jaunieji atlikėjai ir koncertinė programa „Šalom muzika“
VDU Muzikos akademijos profesorių Sabinos Martinaitytės ir Audronės Eitmanavičiūtės studentai:
Ugnė Matukaitytė, Neringa Bukauskaitė, Juozas Sutkaitis, Emilija Bagdonaitė, Ieva Vaivadaitė, Violeta Šimoliūnaitė, Deimantė Bačiulytė, Ugnė Stražnickaitė, Kristupas Bauža, Paulius Katiliavas. Marius Bytautas, Ilja Plotnikovas. Pianistės prof. Audronė Eitmanavičiūtė, Živilė Kudirkaitė ir Domantė Matulevičiūtė.
Programoje skambės litvakų kompozitorių V. Ganelino, A. Šenderovo, B. Gorbulskio, žydų
kompozitorių M. Gebirtig, I. Shpigl, P. Brounoff, L. Pollack, A. Goldfaden, E. Pessen, M.
Weinberg, A. Copland, L. Cohen ir lietuvių kompozitoriaus G. Kuprevičiaus dainos
Įėjimas nemokamas

Vytauto Didžiojo universitetas, minėdamas prieš šimtmetį įkurto Lietuvos universiteto sukaktį, kviečia pasinerti į kamerinės muzikos festivalio ,,Avanti” koncertus

Festivalis AVANTI | Kauno fortepijoninis trio

 

VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas)
Spalio 22 d., šeštadienį, 18 val.
KAUNO FORTEPIJONINIS TRIO
Lina Krėpštaitė (fortepijonas)
Indrė Andruškevičiūtė (smuikas)
Asta Krištaponienė (violončelė)
Programa
Vítězslav Novák – Fortepijoninis trio Nr. 2, Quasi una Ballata
Zita Bružaitė – Sonetas VI
Ludwig van Beethoven – Fortepijoninis trio B-dur, op. 11
Valentin Silvestrov – “Fugitive Visions of Mozart“
Lili Boulanger – “Pavasario rytas”
Įėjimas nemokamas
2011 m. susikūręs Kauno fortepijoninis trio per savo gyvavimo metus surengė virš 200 koncertų, tapo aktyviu Kauno miesto bei regiono kultūrinio gyvenimo dalyviu ir savo veikla pelnė publikos simpatijas. Naujo repertuaro paieškos, konceptualios programos, bendradarbiavimas su kitų žanrų menininkais ir išradingi edukaciniai projektai — tokia yra šio ansamblio kūrybinė strategija bei vizitinė kortele.
Kauno fortepijoninio trio pasirodymai įvertinti tarptautiniuose konkursuose — 2013 m. pelnyta I-oji vieta kamerinių ansamblių kategorijoje XIII Tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“, 2014 m. ansamblis laimėjo Grand prix Varšuvoje vykusiame II Tarptautiniame muzikos pedagogų konkurse bei buvo apdovanotas Lietuvos respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės Padėkos raštu. 2019 m. kolektyvas pelnė Grand prix ir specialųjį prizą tarptautiniame „Le Camenae d’oro“ konkurse Italijoje.
2014 m. Kauno fortepijoninis trio kaip solistas grojo su Kauno miesto simfoniniu orkestru, diriguojamu Modesto Barkausko, 2018 m. atliko Jon Appleton Concerto Grosso premjerą Lietuvoje kartu su VDU kameriniu orkestru diriguojamu Karolio Variakojo, koncertavo su Kauno vokaliniu ansambliu „Acusto“, Kauno valstybiniu choru, Heidelbergo universiteto kameriniu choru „Camerata Carolina“. Kolektyvas kasmet kviečiamas groti prestižiniame Pažaislio muzikos festivalyje, yra dalyvavęs festivaliuose „Iš arti“, „Dainavos šalies muzikos festivalyje“, „X Tytuvėnų festivalyje“, Kristupo vasaros festivalyje, II Lietuvos kamerinės muzikos festivalyje ir kt., koncertavo Latvijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Estijoje, Nyderlanduose, Italijoje, Vokietijoje.

Vytauto Didžiojo universitetas, minėdamas prieš šimtmetį įkurto Lietuvos universiteto sukaktį, kviečia pasinerti į kamerinės muzikos festivalio ,,Avanti” koncertus

Festivalio AVANTI atidarymo koncertas

VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas)
Spalio 20 d., ketvirtadienį, 18 val.
Festivalio atidarymo koncertas
VDU KAMERINIS ORKESTRAS
Vyr. dirigentas Vytautas Lukočius
Solistė
MARIJA PRANSKUTĖ (smuikas)
Programa:
Bela Bartok – Rumunų liaudies šokiai styginių orkestrui
Jules Massenet – Meditacija smuikui solo ir orkestrui
Zita Bružaitė – Noktiurnas kameriniam orkestrui
Zita Bružaitė – Keturių dermių miniatiūros smuikui solo ir orkestrui: Lydinė, Dorinė
Antonio Vivaldi – Metų laikai smuikui solo ir orkestrui, Žiema
Įėjimas nemokamas
Marija Pranskutė yra Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos absolventė vėliau
baigė Lietuvos muzikos teatro akademiją pas prof. I. Armonaitę ir prof. Rūtą Lipinaitytę.
Marija yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė. 2021 metais VI-jame tarptautiniame J. Heifetz smuikininkų konkurse buvo išrinkta geriausia Lietuvos smuikininke.
M. Pranskutė koncertavo solo su pagrindiniais Lietuvos orkestrais bei įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje: kartu griežė su tokiais žymiais atlikėjais kaip Aleksey Igudesman, Nigel Kennedy, David Nebel , Mari Samuelsen, Vytautu Sondeckiu ir kt. Koncertavo daugelyje pasaulio šalių: Prancūzijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, Norvegijoje, Austrijoje, Pietų Amerikoje, Kinijoje.
Tobulinosi garsių atlikėjų ir pedagogų meistriškumo kursuose: prof. Christian Altenburger (Austrija), prof. Boriso Garlitzkio (Prancuzija), Tobias Granmo (Švedija), Marianne Piketty (Prancūzija) ir Boris Brovtsyno (Rusija).
Nuo 2018 m. smuikininkės iniciatyva susibūręs fortepijoninis trio Meta laimėjo XVIII tarptautiniame Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkurse Vilniuje. 2019 m. Meta atstovavo Lietuvą tarptautiniame kamerinės muzikos festivalyje Harmos Portugalijoje, Porto bei dalyvavo tarptautiniuose meistriškumo kursuose International Summer Academy – ISA Austrijoje, kurių metu buvo apdovanoti publikos simpatijų prizu. 2020 metais, fortepijoninis trio debiutavo Vokietijoje, Tangobrücke koncertų salėje, festivaliuose „Užutrakio vakarai“ bei „Permainų muzika“. Nuo 2020 metų iki 2022 metų Fortepijoninis trio Meta tapo laureatais tokiuose konkursuose kaip: V Vilniaus
tarptautinis jaunimo muzikos konkursas „Premio Scarlatti“, XXI tarptautinis festivalis-konkursas „Muzika be sienų“, I tarptautinis Rudolf Barshai vardo konkursas Rusijoje, tarptautinis VIII-ąjame Stokholmo muzikos konkursas Švedijoje, I-asis tarptautinis fortepijono kamerinės muzikos konkursas „Tallinn 2021“ Estijoje bei IX tarptautinis S. Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkursas.
Savo meistriškumą kamerinis ansamblis tobulino pas tokius žymius atlikėjus, kaip Hatto Beyerle, Avedis Kouyoumdjian, Othmar Müller, Johannes Meissl, Vida Vujic, Candida Thompson, Marta Gulyás, Patrick Jüdt, Peter Schuhmayer, Hanns-Martin Schreiber.
Nuo 2019 metų M. Pranskutė pradėjo dirbti ir Lietuvos Nacionaliniame simfoniniame orkestre.

Vytauto Didžiojo universitetas, minėdamas prieš šimtmetį įkurto Lietuvos universiteto sukaktį, kviečia pasinerti į kamerinės muzikos festivalio ,,Avanti” koncertus

NEO-LITHUANIA ŠIMTMEČIO KONCERTAS

1922 metais Lietuvos universitete užgimusi tautinė lietuvių studentų korporacija „Neo-Lithuania“  švenčia savo šimtmetį ir kviečia jubiliejaus šventę pradėti skambiai – „Šimtmečio koncerte“ Kauno filharmonijoje.

Koncerte skambės operečių ir miuziklų kūriniai, kuriuos kartu su mūsų orkestru atliks  solistai – Egidijus Bavikinas (tenoras) ir Ieva Goleckytė (sopranas).

Bilietai

Tarptautinis muzikos festivalis Kupiškyje

Rugsėjo 9 d. užbaigsime tarptautinį muzikos festivalį Kupiškyje kartu su įspūdingo balso savininke, kolaratūriniu sopranu Margarita Levchuk (Baltarusija), diriguoja maestro Vytautas Lukočius, atliksime žinomiausių operų arijų perlus. Koncertas vyks Kupiškio kultūros centro kiemelyje.

Ukrainos nepriklausomybės diena: YeS Duet ir VDU kamerinis orkestras

Rugpjūčio 24-ąją Vasaros scenoje minėsime Ukrainos Nepriklausomybės dieną. 🇺🇦
Scenoje gros smuiko ir bajano virtuozų duetas iš Ukrainos „YeS Duet” ir VDU Kamerinis orkestras (Vyr. Dirigentas Vytautas Lukočius). Koncerto programoje skambės ukrainiečių kompozitorių kūriniai, žymių klasikų A.Vivaldžio, J.S. Bacho kūryba bei specialiai „YeS Duet” koncertiniam turui per Lietuvą kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurtos kompozicijos smuikui, bajanui ir kameriniam orkestrui.
Šis renginys yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” solidarumo išraiška karą išgyvenančiai Ukrainai.
Daugiau informacijos

KRAŽIŲ FESTIVALIS 2022 | Muzikiniai vasaros akordai

Rugpjūčio 20 d. ŠEŠTADIENIS
Aikštėje prie buvusios Kražių kolegijos
21.00 val. Koncertinė programa Muzikiniai vasaros akordai su Ona Kolobovaite, Liudu Mikalausku ir
Egidijum Bavykinu. Dalyvauja Vilniaus sinfonietta ir Vytauto Didžiojo Universiteto kamerinis orchestras,
dirigentas Vytautas Lukočius.
Daugiau informacijos
VISI KRAŽIŲ FESTIVALIO RENGINIAI NEMOKAMI

„YeS Duet” (Ukraina) ir VDU kamerinio orkestro koncertas | Vilnius

Rugpjūčio 29 d. (pirmadienį), 19:00 kviečiame į smuiko ir bajano virtuozų iš Ukrainos „YeS Duet” ir VDU Kamerinio orkestro koncertą Šv. Kotrynos banyčioje, Vilniuje. Renginio programoje skambės ukrainiečių kompozitorių kūriniai, žymių klasikų A.Vivaldi, J.S. Bacho kūryba, muzika iš kino filmų, hebrajiškos melodijos bei specialiai „YeS Duet” koncertiniam turui per Lietuvą kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurta kompozicija smuikui, bajanui ir kameriniam orkestrui. Dirigentas – Vytaus Lukočius.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba.
Daugiau informacijos
Bilietai

„YeS Duet” (Ukraina) ir VDU kamerinio orkestro koncertas | Palanga

„YeS Duet” (Ukraina) ir VDU kamerinio orkestro koncertas Palangos kurhauzo koncertų salėje
Rugpjūčio 14 d. (sekmadienį), 19:00 kviečiame į smuiko ir bajano virtuozų iš Ukrainos „YeS Duet” ir VDU Kamerinio orkestro koncertą Palangos kurhauzo koncertų salėje. Renginio programoje skambės ukrainiečių kompozitorių kūriniai, žymių klasikų A.Vivaldi, J.S. Bacho kūryba, muzika iš kino filmų, hebrajiškos melodijos bei specialiai „YeS Duet” koncertiniam turui per Lietuvą kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurta kompozicija smuikui, bajanui ir kameriniam orkestrui. Dirigentas – Vytautas Lukočius.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba.
Daugiau informacijos
Bilietai