Festivalis AVANTI: Uždarymo koncertas

Spalio 17 d. 16 val. VDU Didžiojoje auloje festivalį su trenksmu uždarys prestižinių premijų laureatas – Valstybinis Vilniaus kvartetas ir jubiliejų švenčiantis VDU Kamerinis orkestras, kurie atliks E. Ysaÿe ,,Harmonies du soir“ styginių kvartetui ir orkestrui bei E. Elgar „Introduction and Allegro“. Vyriausiasis dirigentas – Vytautas Lukočius. Koncertas – nemokamas.

Festivalis AVANTI: Styginių kvarteto „Mettis” koncertas

Spalio 7 d. 18 val. profesionalia muzika dalinsis jaunas ir ambicingas styginių kvartetas ,,Mettis”. Vieno perspektyviausio Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kolektyvo vakaro repertuare skambės – Ph. Glass – Styginių kvartetas „Company“, J. Haydn – Styginių kvartetas op. 64 nr. 5 „Vieversys“, R. Schumann – Styginių kvartetas op. 41 nr. 3, A-dur kūriniai. Klausytojai kviečiami į nemokamą pasirodymą Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje.

Festivalis AVANTI: Kauno styginių kvarteto koncertas

Mėnesio pabaigai – vienas svarbiausių klasikinės muzikos ansamblių – Kauno styginių kvartetas prikaustys muzikine premjera. Per 40 gyvavimo metų kvartetas savo repertuare sukaupė daugiau kaip 500 kūrinių – nuo klasikų bei XIX ir XX a. kompozitorių iki šiuolaikinių opusų, o rugsėjo 29 d. 18 val. Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune klausytojams padovanos pirmą kartą skambėsiantį Algimanto Kubiliūno styginių kvarteto Nr. 6. kūrinį. Koncertas nemokamas.

Festivalis AVANTI: Čiurlionio kvarteto koncertas

Rugsėjo 18 dieną 16 val. Čiurlionio kvartetas pakvies į nemokamą koncertą VDU Didžiojoje auloje. Šie atlikėjai nepaleidžia išradingo ir techniškai pažangaus kolektyvo vardo – neveltui Čiurlionio kvartetui pirmajam iš mūsų šalies menininkų buvo suteiktas aukščiausias apdovanojimas – Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Čiurlionio kvarteto repertuarą sudaro klasikos, romantizmo, XX ir XXI a. muzika. Kvarteto nariai Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas), Gleb Pyšniak (violončelė) atliks kompozitorių J. Haydn – Styginių kvartetas C-dur, op. 76 Nr. 3 („Kaizerio“), Hob. III: 77, M. K. Čiurlionio – Tema ir variacijos h – moll, F. Latėno – Styginių kvartetas Nr. 1 „… in extremis…“, A. Piazzolla „Daina ir fuga“ ir „Ryklys” kūrinius.

KAUNO 1-OSIOS MUZIKOS MOKYKLOS GERIAUSIEJI MOKINIAI IR VDU KAMERINIS ORKESTRAS

Solistai:

RIETAVO MIESTO MYKOLINIŲ ŠVENTĖ

Rietavo savivaldybės kultūros centras

Parko g. 5, Rietavas

VDU kamerinis orkestras

„ J. Štrauso kūrybos perlai“ 

Vyr. dirigentas maestro Vytautas Lukočius

Solistai

Ieva Goleckytė (sopranas)

Monika Pleškytė (sopranas)

Povilas Padleckis (tenoras)

Andrius Apšega (baritonas).

Festivalio AVANTI uždarymo koncertas

VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas)

Rugsėjo 26, šeštadienį, 18 val.

Festivalio uždarymo koncertas

VDU KAMERINIS ORKESTRAS

Solistai:

UGNIUS DIČIŪNAS (obojus)
ANDRIUS DIRMAUSKAS (valtorna)
VYTAUTAS LUKOČIUS (fortepijonas)

Dirigentas Vytautas Lukočius

Programa:

PREMJERA! A. Martinaitis ,,G & V“ (in memoriam Giya Kancheli & Vidmantas Bartulis)
Zita Bružaitė ,,Adagio“ obojui, fortepijonui ir styginiams/ Adagio for Oboe,
Optional voices, harpsichord, piano, etc. & Strings
B. Dvarionas Koncertas valtornai solo ir styginių orkestrui (1963 m.)

Renginys organizuojamas pagal visus Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus, išlaikant tarp žiūrovų reikiamus atstumus. Publikos prašoma visų koncertų metu dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes – klausyti aukšto lygio muzikos tai netrukdys.

Įėjimas nemokamas

Ugnius Dičiūnas 2016 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (prof. Dr. R Beinaris ir dėst. E.Paškevičius).
2015-2016 m. stažavo Prahoje prof. Jana Brožkovos ir Liběna Séquardtovos klasėje. Dalyvavo meistriškumo kursuose pas daugelį žymių atlikėjų, tokių kaip Omar Zoboli, Jan Thuri, Diethelm Jonas, Kalev Kuljus ir kitų.
Įvairių tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas.
Nuo 2014 metų yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro obojų grupės narys. U.Dičiūnas su trio „Colors“ yra apdovanotas Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštu.
Nuo 2014 metų Šv. Kristupo medinių pučiamųjų kvinteto narys. Su šiuo ansambliu 2020 metais išleido CD „Aerofonia“, kuriame lietuvių kompozitorių muzikos medinių pučiamųjų instrumentų kvintetui retrospektyva.

Andrius Dirmauskas baigė Kauno J. Naujalio menų gimnaziją. Toliau studijas tęsė J. Gruodžio konservatorijoje. 2000-aisiais metais įstojo į Norvegijos Tromso universitetą. Ten įgijo solo valtornos ir kamerinės muzikos bakalauro laipsnį. 2006-aisiais metais, Lietuvos Muzikos ir Teatro Akdemijoje įgijo muzikos magistro laipsnį. Stažavosi pas daugelį žymių valtornos atlikėjų. A.Dirmauskas yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas. Šiuo metu yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro ir Kauno Valstybinio Muzikinio Teatro simfoninio orkestro valtornių grupės koncertmeisteris.

Festivalio AVANTI atidarymo koncertas

DĖMESIO!!
R. Reznikas, norvegų fagotininkas ir dirigentas, turėjo atidaryti mūsų festivalį, išties džiaugėmės galimybe pakviesti tokio lygio žvaigždę. Tačiau rugsėjo 7 dieną, iki festivalio pradžios likus 13 dienų, paskelbta apie privalomą 14 dienų saviizoliaciją iš Norvegijos atvykstantiems žmonėms, todėl labai greitai turėjome keisti planus.
 
KONCERTAS ĮVYKS. Džiaugiamės, kad Lietuvoje turime labai aukšto lygio profesionalų, kurie paskutinę minutę gali įsilieti į festivalį ir atlikti jau numatytą programą.
Roman Reznik koncerte pakeis fagotininkas Andrius Puplauskis bei dirigentas Vytautas Lukočius.
 
VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas)
 
Rugsėjo 19 d., šeštadienį, 18 val.
 
Festivalio atidarymo koncertas
 
 
VDU KAMERINIS ORKESTRAS
Vyr. dirigentas Vytautas Lukočius
 
Solistas
ANDRIUS PUPLAUSKIS (fagotas)
 
Dirigentas
VYTAUTAS LUKOČIUS
 
Kviestiniai atlikėjai:
Ugnius Dičiūnas (obojus)
Laurynas Duoba (obojus)
Laurynas Gulevičius (valtorna)
Baltramiejus Krikščiūnas (valtorna)
 
Programa:
J. Haydn Simfonija Nr. 44 e-moll, Hob. 1/44
W. A. Mozart Koncertas fagotui ir orkestrui B-dur, K. 191
 
Renginys organizuojamas pagal visus Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus, išlaikant tarp žiūrovų reikiamus atstumus. Publikos prašoma visų koncertų metu dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes – klausyti aukšto lygio muzikos tai netrukdys.
 
Įėjimas nemokamas
 
Fagotininkas ANDRIUS PUPLAUSKIS yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, rengia solo rečitalius, koncertuoja su įvairiais kameriniais ansambliais Lietuvoje ir užsienyje. A. Puplauskio repertuaras yra platus, jį galima išgirsti grojant barokinę, klasikinę, šiuolaikinę, pop, džiazo, elektroninę muziką, ar net improvizuojant savo kūrybos muziką elektriniu fagotu. 2009 metais išleido pirmąją Lietuvoje solinę fagoto muzikos kompaktinę plokštelę „FAGOTAS LIETUVIŠKAI“, kurioje surinkti geriausi lietuviški fagoto muzikos pavyzdžiai. A.Puplauskis yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro fagotų grupės koncertmeisteris, Šv. Kristupo pučiamųjų kvinteto narys, ansamblio ARS MUSICA narys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje docentas.

Broma Jazz Festival koncertas | Greener Grass

2020 rugpjūčio 15d. 21val.

Didžiojoje scenoje
(Didžiosios Rinkos aikštė, Kėdainiai)

Greener Grass

VDU kamerinis orkestras
Simona Jakubėnaitė
Reinless
Lithuanias JJazz Ensemble

Jaunųjų atlikėjų festivalio „Karvelėli mėlynasai“ koncertas

Rugpjūčio 30d. 15val.

Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūdūvos) kultūras centras-muziejus

VDU Kamerinis orkestras ir Laimonas Salijus (akordeonas)

Bilietų kainos 5-10 eurų.