A. PALEY IR JAUNŲJŲ DEBIUTAI

Kauno valstybinė filharmonija

Šiame pavasariškame koncerte klausytojai turės progą išvysti visiems puikiai pažįstamą pianistą Alexanderį Paley‘jų ne tik solisto, bet ir dirigento amplua. Jau trečius metus dėstantis Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje profesorius pristatys ir talentingiausius savo studentus, grojančius ypatingo tikslumo ir savitos artikuliacijos reikalaujančius J. S. Bacho klavyrinius koncertus.

Trylika klavyrinių koncertų buvo sukurti J. S. Bacho gyvenimo Leipcige periodu. Tai buvo laikas, kai klavesinas sparčiai populiarėjo Vokietijoje ir ėmė skambėti plačiajai publikai. J. S. Bacho koncertai ne tik prisidėjo prie šio instrumento populiarinimo, bet ir pradėjo naujo žanro – fortepijoninio koncerto istoriją, kuri sėkmingai vystosi iki šiol.

Tryliktasis W. A. Mozarto koncertas fortepijonui iš atlikėjo reikalauja spindinčio virtuoziškumo. Tai – vienas iš trijų Vienos laikotarpio koncertų, parašytų specialiai paties kompozitoriaus, kaip solisto pasirodymams muzikos „akademijose“. Kiekviename kūrinio epizode aiškiai juntama neribota autoriaus fantazija ir išradingumas, jam būdinga šventiška bei pakili nuotaika.

Johann Sebastian Bach – Klavyriniai koncertai:
Nr. 2 E-dur, BWV 1053
Nr. 4 A-dur, BWV 1055
Nr. 5 f-moll, BWV 1056
Wolfgang Amadeus Mozart – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 13, C-dur, KV 415
Bilietai