Septintasis „Avanti“: Kanados ir Šveicarijos susitikimo taškas

Pačiame pavasario viduryje – balandžio 11-19 dienomis – kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami užpildyti koncertų sales, kuriose septintus metus iš eilės vyks Lietuvoje iki šiol unikalus tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Avanti“. Festivalį organizuojantis Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) drauge su renginį remiančia Kauno miesto savivaldybe pristato penkis koncertų vakarus. Šiemet bus ypač nudžiuginti pučiamųjų instrumentų, violončelės, smuiko, akordeono gerbėjai ir vokalinės muzikos mylėtojai – visiems šiems instrumentams pirmiausia dedikuojami festivalio vakarai.

Būtent Kauno publika festivalio metu taps pirmąja, kuriai skambės naujausias šveicarų kompozitoriaus Fabiano Müllerio koncertinas (it. concertino – nedidelės apimties virtuozinio pobūdžio muzikos kūrinys). F. Mülleris – vienas ryškiausių savo kartos šveicarų kompozitorių, pradėjęs savo muzikinę karjerą violončelės studijomis. Neilgai trukus Ciuricho konservatorijoje jis perėjo į kompozicijos klasę ir būtent šioje profesijoje rado savo pašaukimą. F. Mülleris yra daugybės tarptautinių konkursų laureatas, dirbęs su tokiomis žvaigždėmis kaip švedų mecosopranas Malena Ernman bei JAV dirigentas Davidas Zinmanas. Dvejus metus VDU kamerinio orkestro lauktas kompozitorius pats atvyksta į pasaulinę savo kūrinio premjerą Kaune.

Į Lietuvą iš Šveicarijos atvyks trys muzikantai, kurie drauge su pačiu kompozitoriumi atliks violončelei, fortepijonui keturioms rankoms ir kameriniam orkestrui parašytą F. Müller kūrinį. Kaune koncertuos Taivane gimusi violončelininkė Pi-Chin Chien, lietuvių pianistė Vilma Rindzevičiūtė-Zbinden ir šveicarų pianistas Danielis Zbindenas. Nemokamai išgirsti naujausią Fabiano Müllerio kūrinį, diriguojamą Jono Janulevičiaus, klausytojai kviečiami į VDU Didžiąją salę balandžio 11 dieną, 18 val.

„Labai džiaugiuosi, kad iki šiol festivalyje pristatėme ne tik puikiai žinomus kompozitorius ir muzikantus, bet ir daugybę jaunų menininkų, kurie vėliau tapo matomi svarbiose pasaulio scenose – galime save vadinti vizionieriais, nuspėjančiais artimiausio meto klasikinės muzikos žvaigždes“, – teigė festivalio vadovė Rita Bieliauskaitė.

Nuo pat festivalio „Avanti“ pradžios organizatoriai kelia sau tikslą atrasti naujus kelius pristatyti klasikinę muziką. Festivalio atidaryme pristatomą violončelės, fortepijono  ir kamerinio orkestro dermę nedažnai tenka išgirsti net didžiausiems kamerinės muzikos gurmanams.

Balandžio 13 dieną Kauno menininkų namuose skambėsiantys fagotų trio bei fleitos ir akordeono duetas, atliksiantys F. Dopplerio, H. Dutilleux, E. Goossenso ir kitų kompozitorių kūrinius, taip pat suteiks unikalias patirtis koncertų salėms neįprastu skambesiu. Balandžio 17 dieną toje pačioje erdvėje skambės vokalinė muzika, kurią atliks jauni tarptautinių  konkursų laureatai, VDU Muzikos akademijos profesorių S. Martinaitytės ir A. Eitmanavičiūtės studentai. Balandžio 18 dieną festivalis, tęsdamas nemokamų koncertų seriją, persikels į VDU Didžiąją aulą, kurioje solinę partiją atliks Kanadoje gyvenantis lietuvių smuikininkas Atis Bankas, o jam akompanuos pianistė iš Kanados Victoria Korchinskaya-Kogan.

Festivalis tradiciškai bus uždaromas Kauno valstybinėje filharmonijoje. Koncerto solistai – akordeonininkų trio „Indeed“ bei valtornininkų Andriaus Dirmausko ir Egidijaus Stanelio duetas. Bilietai platinami „Tiketos“ puslapyje ir Kauno valstybinės filharmonijos kasose.

Daugiau informacijos renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.