Tarptautinės kamerinės muzikos festivalis „Avanti“ perkopė į antrąją pusę: laukia dar trys įsimintini susitikimai

Rugsėjo pabaigoje prasidėjęs Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kamerinio orkestro organizuojamas tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Avanti“ jau artėja link pabaigos. Ne vieną įsimintiną muzikinį susitikimą padovanojęs festivalis kauniečius ir miesto svečius kviečia nepraleisti galimybės sudalyvauti likusiuose nemokamuose renginiuose, kuriuose jų lauks išskirtinės užsienio ir Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos programos.

 

Festivalio „Avanti“ ir VDU Kamerinio orkestro vadovės Ritos Bieliauskaitės teigimu, spalio 19 d. finišuojantis festivalis kamerinės muzikos mylėtojams yra paruošęs dar ne vieną dovaną.

 

„Nors festivalis jau artėja link pabaigos, įspūdžių ir malonių susitikimų VDU Didžiojoje auloje tikrai netrūks. Tikimės, kad festivalį išlydės ir pirmuosiuose koncertuose jau spėję sudalyvauti klausytojai, sugrįžtantys su savo draugais ir artimaisiais“, – sako R. Bieliauskaitė.

 

Jau spalio 12 d. VDU Didžiojoje auloje klausytojų lauks VDU Kamerinis orkestras diriguojamas vieno žymiausių ir daugiausiai nusipelniusių Lietuvos dirigentų Roberto Šerveniko. Kviestinio dirigento vedamas orkestras su solistu Laimonu Salijumi (akordeonas), klausytojams dovanos kompozitorių Anatolijaus Šenderovo, Ihor Shamo, Fausto Latėno, Arvydo Malcio ir Astor Piazolla kūrinius.

 

Spalio 14 d. VDU Didžiojoje auloje koncertuos kamerinis ansamblis „Musica humana“ su solistais sopranu Raminta Vaicekauskaite, mecosopranu Rita Preikšaite, obojumi ir anglų ragu grojančiu Robertu Beinariu bei kontrabosu grojančiu Donatu Butkevičiumi. Susirinkusiųjų lauks net dvi kompozitoriaus Jono Tamulionio premjeros, o taip pat ir kitų Lietuvos kūrėjų darbai.

 

„Na, o festivalį spalio 19 d. uždarys tikrų tikriausias ispaniškas vakaras. VDU kamerinis orkestras su solistu Francesc Gaya (altas) iš Ispanijos ir Kotryna Kaklauskaite (fortepijonas) klausytojus džiugins ispaniška programa, bent kelioms valandoms nukelsiančia į šią saulėtą šalį“, – pasakoja festivalio „Avanti“ ir VDU Kamerinio orkestro vadovė.

Nuo rugsėjo 30 d. tarptautiniame kamerinės muzikos festivalyje „Avanti“ įvyko net keturi renginiai, kuriuose pasirodė aukščiausio lygio profesionalūs atlikėjai, svečiai iš užsienio ir pradedantieji muzikai.

 

„Pirmieji keturi festivalio koncertai džiugino didžiuliu klausytojų aktyvumu ir sausakimšomis salėmis. Atidarymo koncerte skambėjo Nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatės Astos Kriščiūnaitės balsas, o taip pat net dvi kompozitorių Antano Kučinsko ir Jono Tamulionio premjeros. Kauniečiai ir miesto svečiai be VDU Kamerinio orkestro turėjo galimybę išgirsti Valstybinį Vilniaus kvartetą ir Kauno styginių kvartetą, susipažinti su jaunaisiais fortepijono talentais iš Lietuvos, Ukrainos bei Kinijos“, – pirmąją festivalio dalį prisimena R. Bieliauskaitė.