VDU kamerinio orkestro gruodis: šokio teatras, kulinarija ir pavasario linksmybės

Aura

Prieš keletą savaičių išleidęs pirmąją kompaktinę plokštelę su šių dienų lietuvių kompozitorių kurta muzika VDU kamerinis orkestras jau ruošiasi gruodžio mėnesio renginių maratonui. Artėjant Kalėdoms muzikantai ketina pristatyti tris visiškai skirtingo pobūdžio projektus su įvairių muzikos stilių atlikėjais.

 

Gruodžio 19 dieną VDU kamerinis orkestras minės antrąjį savo gimtadienį, kurio metu scenoje drauge pasirodys atlikėjai, pastaruosius du metus lydėję orkestrą jo eksperimentuose bei klasikinės muzikos koncertuose. Pirmoje koncerto dalyje skambės Antonio Vivaldi kūrinys „Metų laikai“, kuriame solo partiją atliks tarptautinių konkursų laureatė smuikininkė Ingrida Armonaitė. Antroje dalyje prie orkestro prisijungs operos solistė Rita Novikaitė, akordeonininkas Kazys Stonkus bei šokio teatro „Aura“ šokėjai, atliksiantys kompoziciją pagal J.S.Bacho, A.Piazzollos ir kitų kompozitorių kūrinius.

 

Kalėdas orkestras minės gruodžio 27 dieną, kuomet pakvies žiūrovus drauge ragauti Kalėdinio pašteto – taip skamba kalėdinio teatralizuoto koncerto pavadinimas, kurio prasmę reikia suprasti visiškai tiesiogiai. Drauge su VDU kameriniu orkestru į sceną kils trys operos solistai. Čia ne tik skambės žymiausios operų arijos, tačiau taip pat bus gaminamas paštetas, kurio paragauti ir papildyti savo šventinį stalą galės visi klausytojai.

 

Orkestro gerbėjai bei visi norintys kultūringai ir drauge linksmai praleisti Naujųjų metų išvakares turės galimybę tai padaryti VDU kamerinio orkestro ir grupės „Liūdni slibinai“ koncerte gruodžio 31-ąją. Pastaroji garsėja ne tik išskirtiniais teatralizuotais koncertais, bet ir lietuvių kultūros plėtojimu, kurdami dainas pagal H.Radausko, Maironio, A.Baranausko ir kitų mūsų autorių tekstus. Tai pirmasis šių kolektyvų susitikimas scenoje, kurio metu atlikėjai žada derinti kokybišką šiuolaikinę pramogą su daugelio metų patikrinta klasikinės muzikos kultūra.

VDU kamerinis orkestras yra vienintelis Kaune veikiantis kamerinis orkestras. Vos per dvejus koncertinės veiklos metus muzikantai jau pabuvojo tarptautiniuose festivaliuose, vienas jų – prestižinis Schleswig-Holstein festivalis Vokietijoje, į kurį patekti sudėtinga net ir ilgą laiką egzistuojantiems kolektyvams. Orkestrą sudaro išimtinai jauni profesionalai, kurie nebijo eksperimentuoti ir atrasti naujų būdų pateikti daugeliui gerai žinomus klasikinės muzikos kūrinius.