VDU Kamerinis orkestras dovanoja kamerinės muzikos festivalį „Avanti“

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kamerinis orkestras naują sezoną pradeda pristatydamas muzikinę dovaną – tarptautinį kamerinės muzikos festivalį „Avanti“. Jau 12-ąjį kartą vyksiantis festivalis kauniečius ir miesto svečius džiugins nemokamais renginiais, kuriuose klausytojų lauks išskirtinės užsienio ir Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos programos. Nuo rugsėjo 30 d. iki spalio 19 d. vyksianti šventė taps ir simboliška įžanga į ypač turiningą VDU Kamerinio orkestro sezoną.

VDU Kamerinio orkestro organizuojamas festivalis „Avanti“ – vienintelis tokio pobūdžio renginys Kauno mieste, skirtas pristatyti kamerinės muzikos programas ir pasaulines premjeras, įvairius kamerinius ansamblius.

„Šiemet klausytojų lauks net septyni kamerinės muzikos koncertai, kuriuose pasirodys aukščiausio lygio profesionalūs atlikėjai, svečiai iš užsienio ir profesionalo kelią pradedantys muzikai. Be 4 pasaulinių premjerų, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės pasirodymo, kaip ir kasmet suteiksime galimybę pasirodyti jauniesiems talentams, o šįkart tai bus pianistai“, – apie festivalio programą pasakoja jo ir VDU Kamerinio orkestro vadovė Rita Bieliauskaitė.

Pasak R. Bieliauskaitės, festivalio, kuris padeda kasmet atrasti ir pristatyti profesionalius atlikėjus bei kolektyvus, idėja gimė norint sukurti terpę orkestrui artimai muzikai. „Jau 12-ąjį kartą jam vykti leidžia Vytauto Didžiojo universiteto parama ir palaikymas, rėmėjai ir partneriai, šiais metais festivalis dėkingas už Kauno miesto savivaldybės paramą ir labai džiaugiasi naujai užsimezgusia partneryste su Lietuvos nacionaline filharmonija“.

Praūžus festivaliui „Avanti“, VDU Kamerinio orkestro sezonas tik įsibėgės – klausytojų lauks ne vienas įsimintinas susitikimas.

„Gruodžio mėnesį su klausytojais susitiksime Klaipėdoje ir net tris kartus Kaune. Gruodžio 2 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje skambės Johanno Sebastiano Bacho klavyriniai koncertai, kuriuos atliks pianistai solistai Johanas Randvere iš Estijos ir Justas Šervenikas. Gruodžio 30 d. VDU Didžiojoje salėje vyks klausytojų jau įvertintas koncertas „Metų laikai“ su solistais Augusta Jusionyte, Laimonu Salijumi ir Vilimu Norkūnu, o gruodžio 31 d. – Naujųjų metų šventės koncertas su sopranu Viktorija Miškūnaite, tenoru Tomu Pavilioniu bei maestro Vytautu Lukočiumi“, – kalba orkestro vadovė R. Bieliauskaitė.

2011 m. Kaune įkurtas VDU Kamerinis orkestras jau daugiau nei dešimtmetį kuria ir puoselėja tradicijas, be kurių dalies švenčių ar metų laikų neįsivaizduoja daugybė miesto gyventojų ir svečių. Orkestro komanda su vyr. dirigentu V. Lukočiumi priešakyje ypač vertina bendruomenės telkimą bei buvimą drauge, tad nuolat ieško naujų būdų užmegzti ir palaikyti ryšius su įvairiausių interesų kūrėjais bei meno mylėtojais, būti socialiai atsakingais. Orkestras garsėja kamerinės muzikos festivaliu „Avanti“, dalyvavimu tarptautiniuose festivaliuose, bendradarbiavimu su žymiausiais Lietuvos ir užsienio dirigentais bei muzikantais.

 

Festivalio programa