VDU Kamerinis orkestras švenčia jubiliejų: kviečia į du šventinius koncertus

Išskirtinis VDU Kamerinis orkestras šiemet švenčia savo X-ąjį jubiliejų. Per šį laiką stipri profesionalių muzikantų bendrystė ir nenutrūkstama meilė muzikai leido sėkmingai plėsti klasikinės muzikos ir šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą ne tik Kaune, bet ir tarptautiniu mastu. Šią ypatingą progą simboliškai žymi išleista Lietuvos kompozitorių kompaktinė plokštelė „Fraktalas“, o šiuo šventiniu laikotarpiu orkestras yra paruošęs net du koncertus savo klausytojams.

Per palyginti trumpą gyvavimo laikotarpį VDU Kamerinis orkestras surengė daugiau nei 200 koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Orkestro viena įkūrėjų ir ilgametė jo vadovė Rita Bieliauskaitė džiaugiasi, kad šis orkestras užpildo nišą ir jau dešimt metų yra vienintelis profesionalus Kamerinis orkestras Kaune. Išlikti pranašiam padeda jaunatviškas žingeidumas, palankios atmosferos kūrimas, puoselėjimas ir palaikymas.

„Ačiū universitetui, kuris prieš 10 metų patikėjo mūsų idėja ir palaiko ją iki šiol. Per šį laikotarpį leidome CD, vinilus, koncertavome garsiausiuose Lietuvos festivaliuose ir užsienyje, sėkmingai organizavome savo muzikos festivalį „Avanti“. Siekėme plėsti kultūros lauką ir tikrai tą padarėme – esame pirmasis Lietuvos orkestras, kuris surengė koncertinę kelionę po JAV miestus. Tai gyvas kolektyvas, kuriame vyksta nuolatiniai procesai, reikia stebėti dinamiką ir nuolat priminti dėl ko kuriame. Mes stengiamės sukurti palankią atmosferą atlikėjui realizuoti save, tobulėti, dalyvauti ir būti svarbiu šiame kolektyve“, – teigia R. Bieliauskaitė.

Dešimtmečio plokštelė skirta iškilių kompozitorių atminimui

VDU Kamerinio orkestro repertuaras pasižymi muzikos stilių ir žanrų įvairove. Vertindamas ir puoselėdamas klasikinės muzikos reikšmę, orkestras yra atviras ir netikėtiems eksperimentams. Drąsa ieškoti ir bandyti leidžia sėkmingai imtis naujų projektų, bendradarbiaujant su visų meno sričių menininkais.

Pasak Kamerinio orkestro muzikanto Vytenio Pociaus, noras augti ir tobulėti yra būtent tai, kas tapo viena iš pagrindinių orkestro varomųjų jėgų.

„Mes augome tobulindami savo atlikimo profesionalumą, dalinomės patirtimi, keitėmės ir išlaikydavome savo jaunatviškumą. Neblėstantis žingeidumas leido sugerti naujas idėjas ir žinias. Visa tai sujungia ir skatina kurti bendrą kultūrinį elementą, kuriame svarbus kiekvieno indėlis. Visada buvome reiklūs sau ir kitiems, todėl taip sugebėjome išlaikyti ir tobulinti atlikimo kokybę bei profesionalumą, išsaugant puikią vidinę bendravimo ir darbo kultūrą. Jaunatviškumas, siekis tobulėti ir puiki vidinė darbo atmosfera – tai užtaisas, kuris mus išskiria iš daugelio kitų muzikinių kolektyvų bei kurio pagalba galima nuveikti didžius dalykus“, – sako V. Pocius.

Įrašyti ir išleisti jubiliejinę kompaktinę plokštelę „Fraktalas“ prireikė ne vienų metų. Tikimasi, kad šis debiutas ištikimiems klausytojams padės atrasti šiuolaikinės lietuvių kompozitorių muzikos skambesį, o jau pažįstantiems – sukurs galimybę naujai išgyventi šią muzikinę kelionę.

„Šio įrašo programą parinkome taip, kad atspindėtume būtent Kauno kompozitorių kūrybą. Laikas buvo paženklintas dviejų kompozitorių netektimi: Vidmanto Bartulio bei Sakartvelo kompozitoriaus Gija Kančelio. Juos abu puikiai pažinojo ir su jais bičiuliavosi Algirdas Martinaitis. Kai aš jam prasitariau apie naujo kūrinio užsakymą, tuomet Algirdas pasiūlė dedikuoti naują kūrinį šių iškilių kompozitorių atminimui. Taip ir gimė naujas A. Martinaičio opusas G&V (In memoriam Giya Kancheli & Vidmantas Bartulis). Kompaktinėje plokštelėje rasite ir Vidmanto Bartulio, Arvydo Malcio, Zitos Bružaitės bei Jeivaro Jasinkio kūrinius skirtus kameriniam orkestrui. Labai didžiuojuosi mūsų violončelininku Vyteniu Pociumi ir Ugniumi Dičiūnu (obojus) kurie yra šio įrašo solistai“, – komentuoja V. Lukočius.

Suburs į du išskirtinius koncertus

Belaukiant gražiausių metų švenčių, VDU Kamerinis orkestras kviečia į nemokamą X-ojo jubiliejaus „Operos Gala“ koncertą VDU Didžiojoje salėje. Išskirtinių balsų savininkai – sopranas Margarita Levchuk ir tenoras Tomas Pavilionis kartu su VDU orkestru atliks pasaulinių operų arijas. Į magišką operos pasaulį ir kartu paminėti VDU Kamerinio orkestro dešimtmetį kviečiami visi gruodžio 16 d. 19 val. Būtina išankstinė registracija iki gruodžio 15 d. Vietų skaičius ribotas. Registruotis čia. 

Naujus metus gruodžio 31 d. 19 val. valso, polkos ir maršo ritmu kvies pasitikti naujametiniame koncerte „J. Štrauso kūrybos perlai”. VDU Didžiojoje salėje į gurmanišką muzikinę kelionę kvies vyr. dirigentas Vytautas Lukočius, operečių arijas ir duetus atliks operos solistai Ieva Goleckytė ir Egidijus Bavikinas. Profesionalūs muzikantai kvies mėgautis talentingojo Johano Štrauso kūryba ir arijomis bei duetais iš žinomų operečių: „Vienos kraujas”, „Šikšnosparnis“, „Čigonų baronas”, „Linksmasis karas“, „Naktis Venecijoje”. Bilietus galima įsigyti čia.

Į renginį bus įleidžiami tik galiojantį Galimybių pasą turintys klausytojai.