VDU kamerinis orkestras išleido pirmąją kompaktinę plokštelę

"Ekspresija"Vienintelis kamerinis orkestras Kauno mieste – VDU kamerinis orkestras – Lapkričio 13d. pristatė savo pirmąją kompaktinę plokštelę „Ekspresija“, supažindinančią su šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūryba. Pristatymo renginyje-koncerte dalyvavo ir dviejų, kompaktinėje plokštelėje įrašytų  kūrinių autoriai: kompozitorių sąjungos pirmininkė, kompozitorė Zita Bružaitė bei Auksinio scenos kryžiaus laureatas, kompozitorius Algirdas Martinaitis.

Jaunas, veržlus, vos dvejus metus gyvuojantis VDU kamerinis orkestras jau gali pasigirti ne tik gausiu gerbėjų būriu, bet ir muzikiniais pasiekimais. Nuo gyvavimo pradžios orkestras noriai imasi avantiūriškų projektų, nebijo eksperimentuoti, o profesionalų muzikos atlikimą geba skoningai derinti su šou elementais. Eksperimentuojama pasitelkiant įvairiausias epochas bei žanrus nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos, nuo klasikinio koncerto iki projektų su multimedijos instaliacijomis, šiuolaikinio šokio kolektyvais bei garsiausiais džiazo, operos, kamerinės ir pop muzikos atlikėjais.

Kalbėdama apie savo “Noktiurną” (nakties muzika), Zita Bružaitė prisipažino, kad rašė ir taisė kūrinį vien tik tamsiu paros metu – taip neplanuotai kūrinys gimė aplinkybėmis, atitinkančiomis žanro pavadinimą. Kompozitorė pabrėžė ne tik gyvos, koncertuose girdimos muzikos svarbą, tačiau ir tai, kaip reikšminga mūsų kultūrai yra dokumentuoti ir išsaugoti kūrinius kompaktinėse plokštelėse.

Renginys tapo ir naujos koncertinės erdvės atidarymo švente – pirmą kartą publikai duris atvėrė koncertų salė Kaune, K.Donelaičio gatvėje 60.