X Kamerinės muzikos festivalis „Avanti“ – mėnuo ilgai laukto skambesio ir muzikinių premjerų

Jubiliejinis tarptautinis festivalis „Avanti“ jau dešimtą kartą kviečia klausytojus į muzikinę kelionę Kaune susipažinti su profesionaliais Lietuvos styginių kvartetais. Rugsėjo 15 – spalio 16 dienomis penkių koncertų cikle skambės žinomi pasaulinio garso kūriniai, lietuvių kompozitorių kūryba ir ilgai lauktos premjeros.

Festivalio „Avanti“ sumanytoja ir meno vadovė Rita Bieliauskaitė pasakoja, kad festivalis kartu žymi ir Vytauto Didžiojo Universiteto (VDU) kamerinio orkestro jubiliejų – abu skaičiuoja dešimtus metus. Renginio startas ypatingas – klasikinės muzikos festivalį laikinojoje sostinėje atidarys Lietuvoje gimęs pasaulinio garso violončelės virtuozas Davidas Geringas.

Orkestras kaip ir festivalis auga drauge, kiekvienas metais mes pristatome profesionalius atlikėjus ir kolektyvus, atrandame ir kuriame. Mes siekiame pristatyti kamerinę muziką Kaune, juk esame vienintelis toks kolektyvas mieste. Festivalio atidarymui ruošiame ypatingą koncertą, be galo džiaugiamės ir vertiname progas muzikuoti su pasaulinio lygio muzikantais. Koncertuoti su Davidu Geringu mums didelis veiklos įvertinimas ir dar vienas laiptelis aukščiau orkestro meistriškumo pripažinime“, – pasakoja R. Bieliauskaitė.

X-ojo festivalio pagrindinis svečias – pasaulinio garso violončelės virtuozas Davidas Geringas, kuris priklauso šiuolaikiniam pasaulio klasikinės muzikos elitui. Neįtikėtinai platus artisto repertuaras, apimantis laikotarpį nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinės muzikos, išryškina nepaprastą muziko žingeidumą, ypač aukšto lygio techninę meistrystę ir vidinį lankstumą. Jo intelektualinis tikslumas, stilistinis įvairiapusiškumas, intuityvus melodijos ir tonų pajautimas atnešė šiam muzikui ypatingą pagarbą ir pripažinimą visame pasaulyje.

Visi festivalio koncertai organizuojami pagal Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus, išlaikant tarp žiūrovų reikiamus atstumus. Publikos prašoma turėti galimybių pasus ir visų koncertų metu dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes.

Bilietus į muzikinį susitikimą su D. Geringu ir VDU kameriniu orkestru galite įsigyti „Tiketoje“ ir Kauno valstybinėje filharmonijos kasoje. Kiti festivalio koncertai – nemokami. Negalintys dalyvauti, kviečiami dalį festivalio koncertų paklausyti virtualioje erdvėje – daugiau apie transliacijas internete sekite VDU kamerinio orkestro ir Tarptautinio kamerinės muzikos festivalio „Avanti“ „Facebook“ internetinėje platformoje.

Daugiau informacijos apie „Avanti“ festivalį, pilną programą ir aprašymą galite atrasti čia